Şampiyon Çağdaş Bodrum’a çok yakıştı

Sporda futbol, basketbol ve hentbolda son dönemde Muğla ve Ege Bölgesi’nin parlayan yıldızı olan Bodrum’da Misli.com Türkiye Basketbol Ligi’ndeki ilk yılında şampiyon olarak adını ilk kez Türkiye Sigorta Basketbol Süper Ligi’ne yazdıran Çağdaş Bodrum Spor, şampiyonluğu kutladı.

Futbolda Bodrumspor’un Süper Lig yarışında ilk yılında Play-Off’a kalması, hentbolda Yalıkavakspor’un ilk kez Türkiye Kupası’nı kazanmasının ardından şampiyonluğu haftalar önce garantileyen Çağdaş Bodrum da kupasına kavuştu. Son hafta Bodrum Spor Salonu’nda Finalspor’u tıklım tıklım dolu tribünler önünde 103-89 yenen Bodrum ekibi iç sahada 15’te 15’le şampiyonluk kupasını havaya kaldırırken, maç sonrası coşku sokaklara taştı.
Kurulduktan sonra 2 yıl içinde Süper Lig’e çıkmayı başarıp Bodrum’a ilki yaşatan takım, şampiyonluk kupasıyla üstü açık otobüs ve araç konvoyu eşliğinde şehir turuna çıktı. Bodrumlular, meşalelerle karşıladıkları takıma tezahüratlar yaptı. Yeni sezonda Süper Lig’de de kalıcı başarı hedefleyen Çağdaş Bodrum’da kariyerinin ilk şampiyonluğunu yaşayan Antrenör Ender Arslan, “Çağdaş Bodrum Spor, Bodrum için ve Türk basketbolu için çok önemli bir yatırım. Bodrum’da böyle bir yatırımın, başkanımızın, yöntemimizin ve taraftarımızın yüzünü kara çıkarmadığımız için çok mutluyuz. Bodrum’un Süper Lig’e yakışacağını da düşünüyorum. Bunun mutluluğunu ve gururunu yaşıyoruz. Önümüzdeki sezon keyifli olacak. Büyük takımlar, tecrübeli oyuncular Bodrum seyircisi önüne çıkacak. Burayı çok ciddi, zor bir deplasman haline getirmek istiyoruz. Bodrum’un gurur duyacağı bir takım yaratacağımızı düşünüyorum” dedi.

YENİ HEDEF AVRUPA

Çağdaş Bodrum Kulüp Başkanı Dağlarca Çağlar, çok gururlu ve mutlu olduğunu belirterek, “Biz 20 ay önce bu yola başladık ve kulübümüzü kurduk. 20 ayda geldiğimiz nokta gerçekten takdir edilmesi gerekiyor diye düşünüyorum. Bunu tek başımıza başardık dersem, iki sezondur bize destek veren koca yürekli taraftarlarımızı yok saymış olurum. Bunu tüm Bodrum’da bize gönül veren, maçlarımızda bize destek veren Bodrum yaşayanları ile birlikte yaptık. Süper Lig’e çıkmak hedefimizdi. Bugün o hedefimize ulaşmış olduk” diye konuştu.
“Bundan sonra bu hedefi koruyarak, Süper Lig’de kalıcı olup, Bodrum yaşayanlarına Süper Lig heyecanını yaşatmak istiyoruz” diyen Başkan Çağlar, “Ayrıca Bodrum’da kalıcı değerler oluşturmak istiyoruz. Altyapıyı çok önemsiyoruz. Altyapı bu işin sürdürülebilir olmasında bence en önemli taşlardan biri. Avrupa kupası oynamak da artık hayalimiz. Hemen olur, olmaz bilmiyorum ama bunu istiyoruz. Bunu başardığımızda Bodrum’a müthiş bir heyecan yaşatacağımıza eminim. Avrupa takımlarını Bodrum’da misafir etmek o Avrupa şehirlerine gidip Bodrum’u temsil etmek ayrı bir gurur olacaktır” ifadelerini kullandı.

Haberler

Şampiyon Çağdaş Bodrum’a çok yakıştı

ÇAĞDAŞ BODRUMSPOR – İSTATİSTİK KİTAPÇIĞI

Çağdaş Bodrumspor – Depomaxx Haremspor

Çağdaş Bodrumspor – Depomaxx Haremspor istatistik tablosuna aşağıdaki linkten ulaşabilirsiniz. Çağdaş Bodrumspor – Depomaxx Haremspor istatistik

GENEL KURUL ÇAĞRISI

GENEL KURUL ÇAĞRISI Derneğimiz olağanüstü genel kurul toplantısını yapmak üzere 09/04/2023 tarihinde saat 10:00’da dernek merkezinde, yeterli çoğunluk sağlanamaması halinde ikinci toplantının 17/04/2023 tarihinde aynı yer ve aynı saatte aşağıdaki gündem maddeleri ile yapılmasına karar verilmiştir. Gündem: Açılış, yoklama ve saygı duruşu. Divan heyetinin oluşturulması. Yönetim kurulu faaliyet raporunun okunması, müzakeresi ve oylanması. Denetim kurulu […]