Çağdaş Bodrum Spor, 20 ayda 2. Lig‘den Süper Lig’e çıktı

Son iki sezonu evinde namağlup tamamlayan Çağdaş Bodrum Spor, iki hafta önce garantilediği şampiyonluğun kupasını dün taraftarı ile birlikte kaldırdı. Devler ligine merhaba diyen takım, hem Türkiye’nin en büyüklerini Bodrum’da ağırlamak için hem de Avrupa hedefleri için sabırsı.

İki hafta önce evinde Depomaxx Harem Spor’u mağlup ederek  şampiyonluğu garantileyen Çağdaş Bodrum Spor, ligin 4. sırasında yer alan Final Spor ile ligin son maçını dün oynadı.

103-83 kazandığı maç sonrası şampiyonluk sevincini kendi evinde namağlup olarak taraftarı ile birlikte kutladı.

Şampiyonluk kutlamaları taraftarın ilgisi ile sokaklara taştı ve kulüp oyuncuları yoğun ilgiye otobüsün üstünden sevinç gösterileri ile karşılık verdi.

Düzenlenen tören ile kupayı alan takım kaptanı Erkan Veyseloğlu takım ve kulüp yönetimi ile birlikte seyirciyi alkışlayarak, teşekkür etti.

’Türkiye’yi Avrupa’da temsil etmek istiyoruz’

Seramoni sonrası bir açıklama yapan Çağdaş Holding İcra Kurulu Üyesi ve Çağdaş Bodrum Kulüp Başkanı Dağlarca Çağlar, Türkiye’yi Avrupa’da temsil etmek arzusunda olduklarını vurgulayarak, “Biz 20 ay önce bu yola başladık ve kulübümüzü kurduk. 20 ayda geldiğimiz nokta gerçekten takdir edilesi. Bunu tek başımıza başardık dersem, iki sezondur bize destek veren koca yürekli taraftarlarımızı yok saymış olurum. Bunu tüm Bodrum’da bize gönül veren, maçlarımızda bize destek veren Bodrum yaşayanları ile birlikte başardık. Süper lige çıkmak hedefimizdi. Bundan sonra ise Süper Lig’de kalıcı olup, Bodrum yaşayanlarına Süper Lig heyecanını yaşatmak istiyoruz. Ayrıca Bodrum’da kalıcı değerler oluşturmak istiyoruz. Altyapıyı çok önemsiyoruz. Altyapı bu işin sürdürülebilir olmasında bence en önemli taşlardan biri. Avrupa kupası oynamak da artık hayalimiz. Hemen olur, olmaz bilmiyorum ama bunu istiyoruz. Bunu başardığımızda Bodrum’a müthiş bir heyecan yaşatacağımıza eminim. Avrupa takımlarını Bodrum’da misafir etmek o Avrupa şehirlerine gidip Bodrum’u temsil etmek ayrı bir gurur olacaktır.” dedi.

Haberler

Şampiyon Çağdaş Bodrum’a çok yakıştı

ÇAĞDAŞ BODRUMSPOR – İSTATİSTİK KİTAPÇIĞI

Çağdaş Bodrumspor – Depomaxx Haremspor

Çağdaş Bodrumspor – Depomaxx Haremspor istatistik tablosuna aşağıdaki linkten ulaşabilirsiniz.

Çağdaş Bodrumspor – Depomaxx Haremspor istatistik

GENEL KURUL ÇAĞRISI

GENEL KURUL ÇAĞRISI

Derneğimiz olağanüstü genel kurul toplantısını yapmak üzere 09/04/2023 tarihinde saat 10:00’da dernek merkezinde, yeterli çoğunluk sağlanamaması halinde ikinci toplantının 17/04/2023 tarihinde aynı yer ve aynı saatte aşağıdaki gündem maddeleri ile yapılmasına karar verilmiştir.

Gündem:

  • Açılış, yoklama ve saygı duruşu.
  • Divan heyetinin oluşturulması.
  • Yönetim kurulu faaliyet raporunun okunması, müzakeresi ve oylanması.
  • Denetim kurulu raporunun müzakeresi ve oylanması.
  • 7405 sayılı Spor Kulüpleri ve Spor Federasyonları Kanunu çerçevesinde, Dernek faaliyetlerinin 6102 sayılı kanun Hükümlerince kurulacak olan tüzel kişiliğe devri hususunun görüşülmesi ve karara bağlanması.
  • “Spor Kulüplerinin Birleşmesi ve Mal Varlığı Devri Yapmalarına İlişkin Usul ve Esaslar Hakkındaki Yönetmelik” kapsamında Dernek adına Devir Sözleşmesi yapılabilmesi hakkında yönetim kuruluna yetki verilmesinin karara bağlanması.
  • Altıncı madde kapsamında; Kulübün borç ve alacaklarının açılması düşünülen işletmeye devredilmesi hususunun görüşülmesi ve karara bağlanması.
  • Dilek, temenniler ve kapanış.